Korzyści z inwestowania w Bitcoin

ranking giełd kryptowalut 2022

Bitcoin to cyfrowa waluta, która działa w sieci peer-to-peer. Oznacza to, że nie ma centralnego administratora ani banku. Zamiast tego wysyłasz i odbierasz bitcoiny bezpośrednio od jednego użytkownika do drugiego, korzystając z oprogramowania sieci peer-to-peer. Jest zdecentralizowany, co oznacza, że ​​nie ma centralnego organu, który nim zarządza, i nie ma pośredników. Krótko mówiąc, to jak wysyłanie gotówki, ale bez pośredników. największe giełdy kryptowalut

Istnieje tylko 21 milionów Bitcoinów, więc każdy z nich jest niewiele wart. Ponieważ są zdecentralizowane, są bardzo rzadkie i mogą być używane tylko do niektórych rodzajów transakcji. Ludzie na całym świecie mogą przyczynić się do rozwoju technologii i pomóc Bitcoinowi stać się globalną walutą przyszłości. A ponieważ jest darmowy, każdy może uczestniczyć w tworzeniu nowego oprogramowania, które uczyni go jeszcze lepszym. Możesz kupić i sprzedać wszystko, co chcesz, i nigdy się to nie skończy.

Transakcje Bitcoin są anonimowe. Nie ma potrzeby angażowania w transakcję banku ani strony trzeciej. To czyni je idealnymi dla antyrządowego tłumu. Możesz wysyłać lub odbierać pieniądze anonimowo i nie ma żadnych opłat od osób trzecich. Ponadto nie trzeba płacić żadnych podatków. Za pomocą bitcoina można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a to ma wiele zalet. Świetnym powodem do rozpoczęcia inwestowania w Bitcoin jest prywatność, jaką oferuje.

Ponieważ Bitcoin nie ma centralnego organu kontrolującego jego podaż, podlega procesowi zwanemu ustalaniem ceny. Z tego powodu jest bardzo niestabilny i każdy może manipulować jego ceną. Pomimo jego zmienności, jest kilku znaczących miliarderów. Satoshi Nakamoto jest pierwszym miliarderem bitcoinów i dzięki niemu zarobił miliony ludzi. Bliźniacy Winklevoss, którzy otrzymali 65,5 miliona dolarów wypłaty na Facebooku, zasłynęli, inwestując w bitcoin.

Zdecentralizowany charakter transakcji bitcoin sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla antyrządów i osób dbających o prywatność. To sprawia, że ​​jest to świetny wybór dla tych, którzy nie lubią systemu i są zainteresowani uzyskaniem dodatkowej prywatności. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów płatności, transakcje bitcoin nie wymagają banku ani strony trzeciej. Zdecentralizowany charakter bitcoina oznacza, że ​​liczba oszustów jest ograniczona i nikt nie może przejąć Twoich pieniędzy.

Bitcoin jest jak akcje: można go trzymać przez długi czas lub szybko sprzedać. Może również odbyć się w Indywidualnym Porozumieniu Emerytalnym. Popularność bitcoina umożliwiła utrzymanie tej kryptowaluty w swoim portfelu. Może być również uwzględniony w Twoim koncie IRA. Dzięki temu możesz śledzić jego wartość i inwestować we właściwym czasie. Jeśli masz więcej pieniędzy niż czasu, możesz wykorzystać tę inwestycję do sfinansowania swojej emerytury.