Kiedy przyda Ci się program Winrar?

winrar

Większości użytkowników komputerów co jakiś czas przydarza się sytuacja, gdy przydałby im się program, który stworzy wygodne do przesłania w jednym pliku archiwum przynajmniej kilku dokumentów, który w dodatku skompresowałby całość przynajmniej o kilkanaście procent. Czasem bowiem mamy do czynienia z pewnymi ograniczeniami wielkości np. załączników do poczty elektronicznej. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na program Winrar.

Co daje program Winrar?

Umożliwia on tworzenie archiwów plików z rozszerzeniem .rar oraz skompresowanie całości do mniejszej wielkości. Potrafi on też otwierać pliki z rozszerzeniem .zip. Dlatego, jeśli zdarza Ci się spotykać z takimi plikami, a jednocześnie potrzebujesz programu zarówno do tworzenia, jak i rozpakowywania plików .zip oraz .rar, po prostu ściągnij Winrar. Można go znaleźć na wielu portalach z oprogramowaniem – zarówno darmowym, jak i na licencji shareware, jakim jest właśnie Winrar.

Co oznacza fakt, że Winrar jest na licencji shareware?

Shareware oznacza, że konkretny program można legalnie pobrać, dzielić się nim i korzystać z wielu jego funkcji bez ograniczeń czasowych. Jednak, aby otrzymać pełną jego wersję, należy za to zapłacić. Winrar w swojej bezpłatnej wersji proponuje sporo przydatnych funkcji, dlatego spokojnie pobierz Winrar, aby z niego korzystać na co dzień.

Gdzie jeszcze jest Winrar do pobrania?

Oprócz wspomnianych już portali z programami użytkowymi, warto zajrzeć na stronę producenta. Dlaczego? Choćby dlatego, że to tutaj najpierw pojawia się najnowsza wersja tego oprogramowania. Istnieje też najmniejsze ryzyko błędów przy pobieraniu pliku na komputer. Jest tu też dostęp do starszych wersji tego programu. Wystarczy kliknąć w odpowiedni link albo przycisk oznaczony napisem Winrar download.

Czy każdy sobie z nim poradzi?

Na szczęście Winrar można zaliczyć do programów intuicyjnych. W dodatku niemal każda jego wersja posiada polskojęzyczną nakładkę językową – jedynie przy najnowszej czasem trzeba na nią trochę poczekać. Nie trzeba więc znać specjalistycznego języka angielskiego, aby łatwo posługiwać się programem Winrar.