Czym są kursy w zakładach bukmacherskich?

W sytuacji, gdy z powodzeniem chcemy grać u bukmachera, na początku powinniśmy poznać podstawowe pojęcia oraz definicje z branży. Jednym z ważniejszych pojęć są kursy bukmacherskie. W praktyce można wyróżnić pięć podstawowych rodzajów kursów, o których więcej powiemy sobie w dalszej części. W Polsce najbardziej popularną formą zapisywania kursów są kursy dziesiętne

Kursy w zakładach bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie wydają się proste i oczywiste tylko na pierwszy rzut oka. Wraz z biegiem czasu każdy gracz odkrywa coraz więcej technik, sposobów oraz aspektów, które mają ogromny wpływ na ostateczny rezultat. Początkujący gracze z pewnością powinni rozpocząć od poprawnego zrozumienia kursów bukmacherskich. Szczególnie, że obecnie zakłady bukmacherskie w  https://winwonwon.pl/ oferują coraz więcej rodzajów zakładów, nie tylko zwycięstwo jednej z drużyn bądź remis. 

W środowisku bukmacherskim wyróżniamy pięć rodzajów kursów:

  • dziesiętne, 
  • ułamkowe,
  • amerykańskie,
  • indonezyjskie,
  • malezyjskie.

Jak widać powyżej, ilość kursów bukmacherskich wcale nie jest tak mała. Natomiast grając u bukmachera w Polsce, spotkasz się prawdopodobnie jedynie z kursami dziesiętnymi. Na kurs dziesiętny u bukmachera składa się kilka aspektów. Mowa tutaj m.in. o prawdopodobieństwie, które zakłada bukmacher oraz o nałożonym już na kurs podatku. W naszym kraju bukmacherzy najczęściej nakładają prowizję około 10%. Z tego powodu, w sytuacji gdy bukmacher oceni szanse np. obu drużyn w meczu piłki nożnej na tym samym poziomie, a więc 50% : 50%, to kurs będzie wynosił 1.80 na pierwszy zespół oraz 1.80 na drugi zespół.